• Çalı Mahallesi Turuncu Cd. No:7/1 16110 Nilüfer Bursa Türkiye
HAKKIMIZDA
1995 yılında Almanya’daki başladığımız otomotiv sektöründeki tecrübemiz, 2005 yılında Türkiye’de kurulan MER-AL ile devam etmektedir. MER-AL, özellikle alüminyum jant üretiminde kullanılmak üzere döküm filtresi üreterek faaliyete başlamıştır. Bunun yanında üretim departmanın önemli bir bölümğ “jant paleti” ile “jant palet kapağı” oluşturmaktadır. Şu an geldiği noktada MER-AL, dünyanın en büyük döküm filtresi ve jant palet takımı üreticileri arasına girmiş ve pek çok ülkede bu alanda bilinen bir marka haline gelmiştir.
DEPOLAR VE STOKLAMA
MER-AL, Almanya ve Amerika’da olmak üzere iki merkezi deposunda ihtiyaca göre filtre stoklamakta ve bu depolar sayesinde çeşitli lokasyonlara kısa süreli hizmet sunabilmektedir. Dünyanın dört bir tarafına uzanan bağlantıları ve güçlü müşteri hizmetleri sayesinde, 40’tan fazla ülkeye ve 70 den fazla müşterisine ürününü pazarlamaktadır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ


Müşterilerin talebi doğrultusunda çeşitli tonajdaki presleri kullanarak istenilen ölçü ve şekillerde döküm filtre üretimi yapabilmektedir. Üretimle senkronize çalışan kalıphanesi sayesinde MER-AL, tüm müşterilene hızlı, kaliteli ve sürdürebilir bir hizmet sunmaktadır. Bunların yanında müşterilerin isteği doğrultusunda “Jant Paletleri” üretmektedir. Firmamız, Alman Otomobil Birliği (VDA) tarafından “Jant Taşıma Paletleri Üretimi” için sertifikalı nadir şirketlerden biridir ve bu sayede müşterilerine kapsamlı ve güvenilir biz hizmet sunmaktadır.
Müşterilerinin ihtiyaçlarını öncül sayan şirketimiz, kalite güvence sistemi desteği ve Ar-Ge çalışmaları sayesinde üretim proseslerini sürekli iyileştirerek, ürünlerini en üst düzey performansa taşımayı hedeflemektedir.

 

KURUMSAL YAPI


MER-AL, disiplinli bir aile şirketi olarak sistemli ve koordineli bir çalışma ortaya koymaktadır. Kendi bünyesinde oluşturduğu departmanlar sayesinde sorumlulukların tanımını ve sınırını belirlerken; haftalık toplantılarla departmanlar arası bilgi akışı sıcak tutarak profesyonel bir ekip çalışması ortaya koymaktadır.

 

BİRİMLER


MER-AL bünyesinde üretim, kalite, Ar-Ge, pazarlama ve muhasebe olmak üzere dört temel departman bulunmaktadır. Tüm birimler yönetişim tekniğiyle yürütülmektedir. Birimlerin birbirine karşı açık ve etkin iletişim prensipleri çerçevesindeki özverili faaliyetleriyle MER-AL müşterileri için en iyisini ortaya koymaktadır.

 

İŞ ETİĞİ VE ÇEVRE DUYARLILIĞI


Oluşturduğu kaliteli ürün yelpazesi ve müşteri memnuniyeti sayesinde MER-AL, uluslararası otomotiv sektöründe önemli bir üretici haline gelmiştir. Sertifikalı çalışma prensipleri ve hukukun çizdiği sınırlar çerçevesinde her daim iş etiğine uygun hareket eden firmamız için ilkeler çok önemlidir. Gerek müşterilerle olan ilişkisinde gerek kurum içinde ilkeli hareket etmeye büyüm önem veren MER-AL için en önemli prensipler güven ve disiplindir. Müşteri memnuniyetinin yanısıra çalışanlarıyla olan ilişkilerine de çok değer veren firmamız, sahadaki talepleri ve ihtiyaçları dinleyerek uygun ve uzun soluklu çözümler üretmektedir. İç ve dış ilişkilerinde sadık kaldığı bu prensipler sayesinde MER-AL kaliteli bir iş etiği meydana getirerek sağlam adımlarla büyümüştür.
Diğer yandan MER-AL çevreye katkılı politikalarıyla öne çıkmaktadır. Atıkların boşaltılmasındaki hassasiyeti, stoklama düzeni, fabrika için düzenlemeler ve preslerin çıkardığı seslere karşı aldığı önlemler çevreye duyarlılığını ortaya koymakta ve sürdürülebilir bir üretim gerçekleştirmektedir. Profesyonel kadrosu ve ön plana çıkan takım ruhu sayesinde kendisini her geçen gün geliştirmekte, üretimde tasarruf sağlayan teknolojik gelişmelere uygun olarak yenilenmektedir.
 

DEĞERLERİMİZ


  • Güven ve disiplin duygusuyla hareket etmek,
  • Otomotiv sektöründe bilgili ve tecrübeli bir kadroya sahip olma,
  • Takım ruhunu ön planda tutma,
  • Müşterilerimizin taleplerine hızlı çözüm ortağı olmamız,
  • Uluslararası depolarımız ve ulaşım ağımız müşterilerimiz için erişilebilir olmak,
  • Stok politikamız ile ihtiyaca göre ve zamanında teslimat sağlamak.

 

VİZYON VE MİSYON


VİZYONUMUZ
Alçak basınç filtresi üretim alanında sürekli gelişimden yana faaliyet gösteren MER-AL, ulusal ve uluslararası saygınlığa sahip bir kuruluş olarak çalışmalarına devam etmektedir. Tüm faaliyetlerini topluma duyarlı yaklaşımlarla yürütmekte ve gelişimini evrensel değerler ile sürekli gelişim ve eğitim temelleri üzerine oturtmuştur. Sahip olduğu kurum kültürü ve hizmet anlayışının yanında etkin yönetimi ve gayretli çalışanları sayesinde kendisini daha da geliştirmek ve yenilenmek en önemli hedefimizdir.

Piyasada iş etiğine uygun şekilde hareket etmeyi önceleyen kurumumuz çevreye duyarlı yaklaşımlarıyla çalışmalarını tüm dünya için sürdürülebilir kılma arzusundadır

MİSYONUMUZ
MER-AL, güncel teknolojiyi kullanarak, ürün ve çalışan kalitesi ile ülkemizdeki ve dünyadaki tüm müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaktadır. Son kullanıcıya varana dek, müşteri konumundaki herkesin mevcut ve gelecekteki istek ve ihtiyaçlarını dikkate alan firmamız, bunları mümkün olan en üst düzeyde karşılayacak şekilde üretim yapmakta ve hizmet vermektir. Diğer yandan rekabet prensiplerine de sadık kalarak, bunları kendini geliştirmek için kullanmaktadır.

FİRMA TANITIM VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ
TANITIM VİDEOSUNU İZLE